TürkManga Soft, Game, Anime, Mobil, download, indir

Bilgisayar acılış şifresi koymak, Bilgisayar acılış şifresi nasıl Konur, bilgisayara açılışta şifre koymak

Bilgisayar acılış şifresi koymak, Bilgisayar acılış şifresi nasıl Konur, bilgisayara açılışta şifre koymak, bilgisayara şifre koymak, administrator şifre koyma.
Bilgisayarlarının güvenliklerini arttırmak isteyen kulanıcılar için şifre oluşturmayı anlatacağız.Şifre oluşturarak bilgisayarınızı sizden izinsiz veya parolayı bilmeyen kullanıcıların kullanmasını engelleyeceksiniz.Bu şifre oluşturma yöntemlerini hem masaüstü hem de laptoplarınızda kullanabilirsiniz

* Biostan Bilgisayara Şifre Koymak
Bilgisayarımıza biostan şifre koymak için, öncelikle bilgisayarınızı yeniden başlatıyoruz.Daha sonra Başlangıçta F2 veya Del tuşlarına basarak bios ayarları kısmına giriyoruz.Açılan ekranda ‘user Password’ ve ’supervisor password’ alanalrını göreceksiniz.Bu iki alana da girip şifremizi her iki kısma da aynı şekilde dikkatli bir biçimde yazıyoruz.Daha sonra ‘F10′ tuşuna basıp değişiklikleri kaydediyoruz.Bilgisayarımız yeniden başladığında açılır açılmaz parolanızı soracaktır.
Şifrenizi sıfırlamak yani bu durumdan kurtulmak için, yukardaki yönergeleri girip yeniden bios a giriyoruz.Bu sefer ‘user passsword‘ ve ‘supervisor password‘ kısımlarını boş bırakıp entera basıyoruz. F10 tuşuna basıp bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.Şifre artık sorulmayacaktır.
Eğer şifrenizi oluşturdunuz fakat daha sonra unuttuysanız, bu durumdan kurtulmak için masaüstü bilgisayarlarda, bilgisayarın kasasını açıp anakartın üzerinde pili birkaç dakika çıkarınız ve biosa ait jumperı yerini değiştirip bilgisayarınızı açtığınızda şifre sorulmayacaktır.
* Windows’da Syskey Yöntemi ile Şifre Koymak
Syskey yönetimi ile şifre koymak, en güçlü şifreleme yöntemlerinden biridir.Öncelikle bu şifreleme yönteminin çözülmesinin imkansız olduğunu belirtip eğer şifrenizi unutursanız, bilgisayarınızı formatlamaktan başka çareniz olmadığını belirtelim.Windowsdayken bilgisayarınızın başlat butonuna tıklayıp, ‘çalıştır’ butonuna basınız.Çalıştıra ‘syskey‘ yazıp entera basınız.Daha sonra açılan ufak pencerede ‘güncelleştir’ butonunu göreceksiniz. Güncelleştir’e tıklayıp, açılan kısımda ‘başlatma parolası’ nı seçiniz. Aktif olan kısıma parolanızı iki defa yazıp tamam a tıklayınız. Artık bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda windows açılışında şifre sorulucaktır.
Şifrenizi sıfırlamak yani bu durumdan kurtulmak için, yukardaki yönergeleri izleyip tekrardan güncelleştire tıklayınız. Burada ‘Başlangıç anahtarını yerel anahtar olarak sakla’ kısmını seçip tamam tuşuna bastığımızda ,eski şifremizi yazacağız.Böylelikle başlangıçta şifre sorgulamasından kurtulmuş olacağız.

2 Comments

  1. murat diyor ki:

    kızlar gerçektende aptalll… baksana yukarıya adam o kadar da anlatmışşş.

  2. damla diyor ki:

    nasıl şifre koya bilirim bana yardımcı olun lütfen.

Leave a Comment

 

You must be logged in to post a comment.