TürkManga Soft, Game, Anime, Mobil, download, indir

Einstein Hayatı, Einstein Hayatı Hakkında, Albert Einstein Kimdir, albert einstein hayatı

Einstein Hayatı, Einstein Hayatı Hakkında, Albert Einstein Kimdir, albert einstein hayatı. Einstein Hayatı, albert einstein hayatı
14 Mart 1879’da Almanya’nın Ulm kentinde doğan Albert Einstein, 1896’da Zürich Politeknik Enstitüsü’ne girdi. 1909’da profesör olan Einstein, önce Zürich’te sonra da Prag’da çalıştı. 1913’te Almanya’da Berlin Kaiser Wilhelm Enstitüsü Direktörlüğü’nü yaptı. 1922’de Nobel Ödülü aldı. 1933’e kadar Berlin’de yaşayan Einstein, Nazilere karşı tavır aldığı için Almanya’dan ayrılmak zorunda kaldı. Fransa, Belçika, İngiltere ve son olarak da ABD’de yaşadı.

Albert Einstein’in fizik alanında bilime yaptığı katkılar hiç kuşkusuz 20. yüzyılın en büyük katkılarıdır. 1905’te yayınladığı dört önemli çalışması; Rölativite Teorisi, Kütle-Enerji Eşitliği (E=mxc’2), Brownsal Devinmenin Açıklanması ve Işığın Foton Teorisi, Einstein’i fizik biliminin yaşayan en önemli otoritesi durumuna getirdi. Fakat onun bilime en önemli katkısı 1916’da açıkladığı “Genel Rölativite” teorisidir. Fizik biliminin eski mekanik fiziği aşarak kuantum fiziği aşamasını yakalamasında en büyük pay sahibi olan Einstein, hayatının son yıllarını elektromanyetik ve çekim alanlarını birleştiren Birleşik Alanlar Teorisi’ni oluşturmak için harcadı.

20. yüzyılın dehası olarak da anılan ünlü fizikçinin oluşturduğu teoriler astronomi başta olmak üzere birçok bilim dalının önünü açıcı bir işlev yüklendi. 1955’te ABD’de Princeton’da ölen Einstein, yalnızca bilimsel dehasıyla değil, alçak gönüllü oluşu ve sadeliğe düşkünlüğüyle de anılırdı. Ayağında terlikler ve dağınık saçlarıyla ünlü üniversitelerin salonlarında konferanslar veren bu büyük deha insancıllığını hiç yitirmedi.

ESERLERİ

Yaşamla Yazışma: Mektuplar
Albert Einstein
Belge Yayınları / Düşünce Dizisi

“İşte elinizde Einstein’in mektuplarından yapılmış bir seçki. Çok değişik, geniş bir insan yelpazesi ile yazışmalar; insanlığın ve bilimin o anki gündeminde ne varsa, alabildiğine duru ve anlaşılır bir dille tartışılmakta. Kuantum Kuramı, Toplum Siyaset, Aydınlar, Hitler,….Bilim ve güncelliğin bir bilim ve düşün adamının yaşamında nasıl soluklandığını, bir söyleşi tarzındaki
mektuplarda keyifle okuyacaksınız.”

HAKKINDA YAZILANLAR

1.Çizgilerle Einstein
Yeni Başlayanlar İçin
(Einstein)
Joseph Schwarz, Michael Mc Guinnes
Milliyet Yayınları / Yeni Başlayanlar İçin Dizisi

2.Einstein
Jeremy Bernstein
Pan Yayıncılık / Nar Yayın Dizisi

Albert Einstein’ı herkesin anlayacağı bir şekilde tanıtan bu kitap, Einstein’ın üzerinde çalıştığı üç temel konu çerçevesinde düzenlenmiş: özel görelilik kuramı, genel görelilik kuramı (bilim tarihinin en estetik yaratısı olduğu söylenir) ve Einstein’ın kuantum fiziğine önemli katkıları.
Jeremy Bernstein, Einstein’ın bilimsel bulgularının yanısıra ünlü bilim adamının yaşamını da aktarıyor.
“(Jeremy Bernstein) içeriği zarif ve ilgi çekici tutmuş. Einstein’ın kişiliği ve düşüncelerini derinlemesine ele almış.”
-The New York Times-

29 Comments

 1. ilkay diyor ki:

  VAY ADAMDA NE KAFA VARMIŞ BE

 2. mustafa diyor ki:

  doğru söylüyor fdk gerçek diyorum Allah hepimize aynı beyni vermiş doğru deilmi :S ??

 3. canan diyor ki:

  bnce hepiniz salaksınız hepimiz aintein mişiz kehkehkeh=p

 4. jafer diyor ki:

  bence ansatyn bişey bulmamış. her pırofesörün yanında bir çırak vardır her zaman onlar bulurlar. dikkat edin fenerbahçeyi başarılı yapan da daum değil onun kochudur.

 5. oğuz diyor ki:

  ne adammış be

 6. fatih diyor ki:

  pfff sizz kendinizi ne sanıyosunuzz dahi miii eınstenn gibi bi icatt bulunda görelimmm hadiii daha ne bekliyosunuz

 7. emre diyor ki:

  ben bu adamı çok sewiyordum.Allah rahmet eylesin.

 8. zafer diyor ki:

  burdan fdk sesleniyorum böyle yorum yaparak ne kadar gerizekalı olduğunu ortaya koymuş Zati önemli olan beynimizi kullanabilmek.

 9. fdk diyor ki:

  bence herkes einstein… biz beynimizin % çok azını kullanıyoruz…%100 ünü kullansak einstein gerizekalı bile kalır..

Leave a Comment

 

You must be logged in to post a comment.