TürkManga Soft, Game, Anime, Mobil, download, indir

Kimse yokmu derneği hakkında bilgi, Kimse yokmu derneği nedir

Kimse yokmu derneği hakkında bilgi, Kimse yokmu derneği nedir ?
Bir soruydu “Kimse yok mu?” 17 Ağustos Depremi’nin sonrasında taşlar, enkazlar arasından bu ses yükseliyor, can pazarında enkazların altındakiler ve onları kurtarmak isteyenler birbirlerine sesleniyordu: Kimse yok mu? Deprem bölgesine koşan Samanyolu Televizyonu ekipleri ve gönüllüler, döndüklerinde de yardım faaliyetlerine ara vermediler. İhtiyaçlar bitmek bilmiyor, üstelik artık Türkiye’nin dört bir yanından yardım çağrıları geliyordu. Kimse Yok Mu televizyon programının yapımına böylece karar verildi.

Televizyon programı gün geçtikçe daha çok izleyiciye ulaşmaya başladı. Yardım çağrıları ve yardımseverlerin yoksullara ulaştırılmak üzere yapmak istedikleri bağışlar artık televizyon programının yayınına sığmayacak boyutlara ulaşmıştı. 2002 yılında televizyon bünyesinde yoksulla yardımseveri buluşturan bir dernek yapısı kuruldu. Gittikçe artan talepler Kimse Yok Mu Derneği’ni büyümeye ve uluslararası faaliyetlere koşmaya sevk ediyordu. İşte bu sebeplerle 2004 yılının Mart ayında dernek televizyon bünyesinden ayrılarak sivil toplum kuruluşu hüviyeti kazandı. Kimse Yok Mu Derneği’nin kuruluş tarihi ve uluslararası anlamda bir insanî yardım derneği misyonuna adım atış tarihi olarak 2004 yılı Mart ayı kabul edilir.
Telefon :44 44 593 – 0 (216) 521 80 80
Faks : 0 (216) 520 16 16
E-Posta : info@kimseyokmu.org.tr
Mektup Adresi : P.K. 5000 Üsküdar/ İSTANBUL
Adres : Kısıklı Mah. Aydınoğlu Sok. No:19 PK: 34696, K.Çamlıca
Üsküdar İSTANBUL

Kimse Yok Mu Derneği’nin Türkiye ve dünya kamuoyunun güvenini kazanmasıyla elde ettiği prestij, derneğin “Kamu Yararına Çalışan Dernek” statüsünü almasıyla taçlandı. 19.01.2006 tarih ve 2006-9982 no’lu Bakanlar Kurulu kararıyla verilen statünün onay imzasını dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Ahmet Necdet Sezer attı. Kimse Yok Mu Derneği ayrıca “İzin Almadan Yardım Toplama Yetkisi” ve 2008 yılında TBMM tarafından takdim edilen “Üstün Hizmet Ödülü”nün sahibi olup Birleşmiş Milletler’in sivil toplum örgütlerini çatısı altında toplayan kuruluşu olan ECOSOC’a da üyedir.

Afrika Gıda Yardımı, kimse yokmu derneği iletişim, kimse yokmu derneği adresi, kimse yokmu programı, kimse yokmu gönüllüler, kimse yokmu somali, kimse yokmu somali yardım, kimse yokmu derneği kermesi, kimse yokmu derneği hesap numaraları

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Leave a Comment

 

You must be logged in to post a comment.